Loading color scheme

Blog

Dlaczego warto organizować przyjęcia urodzinowe dla dzieci?

 przyjęcia urodzinowe dla dzieci

Wielu rodziców zastanawia się, czy organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci to dobry pomysł. Czy dziecko będzie pamiętać w przyszłości ten wyjątkowy dzień? Czy doceni towarzystwo zaproszonych gości, czy skupi się wyłącznie na prezentach? Czy nie lepiej spędzić czas rodzinnie, np. podczas wspólnej wyprawy do zoo lub na lody? Oczywiście jest wiele możliwości na uczczenie urodzin pociechy, jednak przyjęcie urodzinowe również ma sens i to z kilku powodów, o których wspominamy w tym artykule.

Urodziny to wyjątkowy czas dla dziecka

Chociaż dorośli chętnie wróciliby do lat dzieciństwa, a każdy kolejny rok życia często jest powodem do refleksji nad upływem lat niż świętowania, to jednak dzieci zupełnie inaczej przeżywają ten czas. Większość dzieciaków cieszy się na myśl o tym, że z każdym kolejnym rokiem jest starsze. Urodziny to dla nich wyjątkowy moment, jedyny w swoim rodzaju, na który zwykle z entuzjazmem wyczekują. I nie chodzi wyłącznie o prezenty, chociaż często my, dorośli, właśnie tak myślimy.

Przyjęcie urodzinowe to zupełnie inna forma celebrowania wspólnych chwil w towarzystwie rówieśników. Warto więc w szczególny sposób podkreślić tę okoliczność poprzez odpowiednią oprawę.

Przyjęcie urodzinowe - przyjemne i pożyteczne dla dziecka

Zwykliśmy myśleć, że przyjęcia to przede wszystkim zabawa. I oczywiście jest to po części prawdą, gdyż jest to czas, kiedy możemy się zrelaksować, śmiać, bawić się i żartować. Jednak dla dzieci jest to również okazja do zdobywania wielu cennych kompetencji. Przede wszystkim poprzez kontakt z rówieśnikami kształtują się ich umiejętności społeczne. Przyjęcie urodzinowe to zupełnie inna sytuacja w życiu niż pobyt w przedszkolu, szkole czy na kolonii.

Podczas przyjęć urodzinowych warto też zaplanować różnorodne gry, zabawy i konkursy, które nie tylko uprzyjemnią czas, ale również będą wspierać rozwój dzieciaków. Oczywiście głównym celem jest zabawa, ale bardzo wiele zabaw dla dzieci wpływa na kształtowanie różnorodnych umiejętności poznawczych. Jeśli sami nie mamy pomysłów, możemy zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnych animatorów lub organizację imprezy w specjalnym miejscu specjalizującym się w przygotowywaniu przyjęć urodzinowych, np. Chatki Gagatka na warszawskim Targówku.